مقایسه فنی

 

1- عدم امکان استفاده از ابعاد بهينه مهندسی در قالب های پیشن به تناسب دهانه هاي مختلف:

 

یوبوت ها  به صورت تزریق پلاستیک در قالبهای فولادی در ابعاد ثابتی تولید می شود و امکان تغییر ابعاد این قالب های فولادی مادر به تناسب دهانه و باربری وجود ندارد.

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل :

 

قالب های جدید بهسازان به مهندسین این امکان را میدهند که با تغییر ابعاد در آن ، فضای خالی شونده داخل دال را بهینه نموده و در عین امنیت و باربری صحیح دال میزان مصرف بتن در آن به اقتصادی ترین حجم ممکن  تبدیل نماید .

 

 

 

 

2- عدم وجود صرفه اقتصادی در دهانه های بالای 12 متر :

 

همانگونه که در بالا اشاره شد ، یوبوت ها حاصل تزریق و ضرب مواد پلاستیکی در قالبهای فولادی هستند . هزینه ساخت هریک از قالبهای فولادی مادر با وزنی بالغ بر 1.5 تن ، زمان صرف شده برای ساخت قالب ها و . . . باعث شده تا سایز های ( ارتفاع ) قطعات یوبوت تولیدی دارای تنوع زیادی نبوده و در چند سایز محدود گردند . لکن مطلب مهم تر آن است که مهندسین برای استفاده از این قالب ها دردهانه های بلند ( غالباً بیش از  12 متر ) به استفاده از قطعات دوبل شده یوبوت رو بیاورند که این امر با توجه به مضاعف شدن مواد پلاستیکی باعث ازدیاد30 تا 50 درصدی مبلغ قراردادهای تامین یوبوت می گردد .

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

 

این در حالی است که در قالب های جدید بهسازان ، فوم میانی پلی استایرن به راحتی این امکان را فراهم می کند تا قالب در ابعاد و ارتفاع های مورد نظر و بهینه شده تولید شود و نه تنها محدودیتی از نظر تامین ارتفاع وجود ندارد ، بلکه ازدیاد ضخامت قالب نیز هزینه ی بیش از 5% را به خریداران این سیستم تحمیل نمی نماید .

 

3- عدم وجود كاور لازم و ايمن براي آرماتورهاي فوقاني قالب جهت يكپارچگي بتن و آرماتور( در برخي موارد مشابه )

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

دور تا دور بالا و پایین قالب ها سینی های پلاستیکی وجود دارد که اجازه چسبیدن میلگردهای شبکه ی بالا و پایین دال به قالب را نمی دهد، و کاور مناسب برای میلگرد ها تامین می شود.

 

4- عدم قابليت قالب گذاري نيمه درگوشه های چشمه هاي باربر و یا با چشمه های با اشکال نا متقارن كه باعث ازدياد وزن سقف مي شود.

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

در قالب بهسازان به دلیل استفاده از فوم پلی استایرن این امکان فراهم شده است که در گوشه دال و نزدیک تکیه گاه ها در پلان ها و تیرریزی های نامقارن با برش قسمتی از قالب، فضای بیشتری از بتن را پر کرد. و وزن مرده سقف را کاهش داد.

 

5- هزینه بالای تولید قالب به جهت نوع استفاده از مصالح و نحوه تولید.

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

با استفاده از ترکیب مصالح مختلف، نوآوری در طراحی و روش تولید، شرکت مهندسی بهسازان توانسته است قالب جدید خود را با هزینه ای کمتر نسبت به قالب یوبوت تولید نموده و در اختیار بازار مسکن و ساخت و ساز کشور قراردهد .

RSS

  • رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور با پیش‌بینی روزهای آرام بازار مسکن گفت: با توجه به قیمت‌های بالای اعلام‌شده از سوی برخی مالکان، روند روبه‌رشد معاملات مسکن در دی‌ماه به‌خلاف ماه‌های آبان و آذر متوقف شد. به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سرازیر شدن سرمایه‌ها به سمت سیستم بانکی برای دریافت سود...

  • در حالی نبود آمار واقعی از قیمت معاملات بخش مسکن یکی از معضلات مردم برای ورود به این بازار است که وزارت راه و شهرسازی با راه‌اندازی سایتی قیمت‌های به روز و واقعی معاملات مسکن را جهت سهولت تامین سرپناه در اختیار عموم قرار داده است. به گزارش...

شبکه های اجتماعی