شرکت مهندسی بهسازان

کاربرد دال مجوف یوبوت uboot در ساختمان های بلند و برج ها

 

 

در ساختمان های بلند و برج ها به دلیل افزایش فاصله ستون ها به دلایل معماری و کاربری فضا استفاده از سیستم یوبوت می تواند مزایای عمده ای را در بر داشته باشد. این مزایا عبارتند از:

1- به دلیل افزایش فاصله ستون ها عملا استفاده از سیسنم های سنتی سازه نظیر سقف تیرچه بلوک و ... دیگر کاربردی نداشته و باید از سیستم های جایگزینی استفاده شود که علاوه بر توانایی باربری سقف ضخامت سقف سازه را نیز افزایش ندهند.

2- سیستم یوبوت با آنکه می تواند دهانه های بلند را پوشش دهد ولی ضخامت سقف سازه را افزایش نمی دهد. مثلا برای دهانه 12 متر ضخامت سقف سازه تنها 35 سانتیمتر است. این امر از ارتفاع تمام شده برج می کاهد و علاوه بر کاهش مصرف مصالح کاهش تجهیزات تاسیساتی را نیز به همراه خواهد داشت.

3- با افزایش فاصله دهانه ها امکان تامین تعداد پارکینگ بیشتری در ساختمان فراهم است.

4- با حذف ستون های میانی امکان طراحی متنوع تری در پلان طبفات برای معمار فراهم می شود.

5- این سقف به دلیل صلبیت بسیار زیاد، عملکرد فوق العاده ای را در انتقال نیروهای زلزله به عناصر باربر جانبی خواهد داشت.

به همین دلیل هر روزه بر کاربران این سیستم در برج های بلند افزوده می شود.

 

 

RSS

  • رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور با پیش‌بینی روزهای آرام بازار مسکن گفت: با توجه به قیمت‌های بالای اعلام‌شده از سوی برخی مالکان، روند روبه‌رشد معاملات مسکن در دی‌ماه به‌خلاف ماه‌های آبان و آذر متوقف شد. به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سرازیر شدن سرمایه‌ها به سمت سیستم بانکی برای دریافت سود...

  • در حالی نبود آمار واقعی از قیمت معاملات بخش مسکن یکی از معضلات مردم برای ورود به این بازار است که وزارت راه و شهرسازی با راه‌اندازی سایتی قیمت‌های به روز و واقعی معاملات مسکن را جهت سهولت تامین سرپناه در اختیار عموم قرار داده است. به گزارش...

شبکه های اجتماعی